Дата и время

Font Size

Screen

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Thursday, 25 February 2016 10:41

Студенти юридичного факультету ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ пізнають освітні тренди Європи

Rate this item
(1 Vote)

Представництво ЄС в Україні 22 лютого 2016 року запросило чернігівських любителів гострих дискусій та дебатів, які мають свою думку про відносини України та ЄС і хочуть нею поділитися, взяти участь у Дискусійному клубі в стилі hardtalk на тему «Вища освіта в Європейському Союзі: міф чи реальність. Основні тренди та виклики для українських студентів».

В заході взяли участь представники влади, бізнесу, навчальних закладів, громадських організацій та студенти чернігівських вишів. На зустрічі піднімалися теми освіти в Європі і відтік найкращих студентів, значну увагу приділили питанням змін, які потрібні в освіті України, щоб вона стала конкурентною. Не оминули увагою і навчання та стажування у ЄС для держслужбовців, підприємців, громадських організацій.

Розпочала засідання дискусійного клубу керівник ГО «Молодіжна альтернатива» Людмила Кудіна. Вона ознайомила всіх присутніх з метою даної зустрічі та передала вітання від представників ЄС, які є головними організаторами даних клубів і, на жаль, не змогли бути присутніми на цьому заході.

Студентка ЧНТУ Марина Коваленко, котра ввійшла до числа 350 студентів України, які за конкурсом вибороли собі право на навчання у польських університетах, поділась з присутніми своїми враженнями від освіти за кордоном і наголосила на тому, що існують суттєві відмінності в рівнях надання навчальних матеріалів і взагалі у доступі до освіти в нашій країні та у Польщі. Марина також закликала всіх студентів, які мають намір навчатися за кордоном, повертатися в Україну, щоб загальними зусиллями покращувати життя нашої країни, а не залишатися в країнах навчання, адже необхідно докладати зусиль до розвитку саме своєї Батьківщини.

Представниця Академії суспільних наук Наталія Овдієнко висвітлила питання, яке стосується підписання чернігівськими університетами договорів з польськими вищими навчальним закладами про можливість навчання студентів одразу в двох вишах (українському та польському) та здобуття ними подвійних дипломів.

На зустрічі також була присутня представниця міжнародного відділу ЧНТУ Ганна Вербицька, яка докладно розповіла про співпрацю університету з вищими навчальними закладами Європи та успіхи у цій сфері. Але й звернула увагу на те, що ситуація, яка склалася в нашій країні на сьогодні, також має вплив на це співробітництво, наприклад, у минулому році Болгарія відмовила нашим студентам у прийомі їх на навчання, з огляду на політичне становище нашої країни.

Палкою була промова Ірини Соломахи, помічниці народного депутата України Олександра Черненка. У своєму виступі вона значну увагу приділила стану навчальних закладів в Україні на даний момент і наголосила на тому, що краще мати менше вищих навчальних закладів, але які будуть давати якісну освіту українським студентам, аніж утримувати університети, які цього зробити не в змозі .

Ольга Конич, заступник міського голови з гуманітарних питань, розповіла про свій досвід навчання у Франції та про відмінності у навчальному процесі й у зарахуванні студентів до університетів за кордоном та в нашій країні.

Віце-президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Наталія Романова не оминула питання стажування посадових осіб органів державної влади в країнах ЄС і розповіла про досвід, отриманий при його проходженні.

Брав участь у дискусійному клубі й представник ЧММГО «Поліський фонд міжнародних та міжрегіональних досліджень» Максим Корявець. Він розповів про ефективність стажування у Європейському Союзі та про зміни, до яких воно може призвести.

Володимир Бойко, директор ЦППК, зауважив, що перед відправленням держслужбовців на стажування до зарубіжних країн з ними необхідно проводити тренінги та семінари, пояснюючи їм мету даних стажувань і поглиблювати їх знання про країну, до якої вони їдуть. Тому що без цієї інформації та без поставленої перед ними цілі, стажування перетворюється в подорож, а не в робочу поїздку.

Підбиваючи підсумки даного заходу, можна зробити висновок, що все ж таки навчання і стажування за кордоном – реальність, а не міф, і все залежить від наполегливості, знань і бажання наших громадян отримувати якісні знання та додатковий досвід. Але необхідно не забувати найголовніше, що здобувши його, треба неодмінно повертатися в рідну Україну для покращення життя всіх своїх співвітчизників і країни в цілому.

Фото: Юлія Ковтун

Read 1741 times

Menu

Random Image

About us

Корпус 1

Chernigiv State Institute of Economics and Management was created with the order of the Cabinet of Ministers of Ukraine dated September 19, 1994 №641.

Ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АГ № 582542 (рішення ДАК від 28 вересня 2011 року, протокол № 90)

Contact us

  • Address: 14034 м. Чернігів, вул. Стрелецька, 1
  • Phone: (046-22) 532 78
  • Admission: (0462) 679-308
You are here: News News Студенти юридичного факультету ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ пізнають освітні тренди Європи