Дата и время

Font Size

Screen

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Wednesday, 12 October 2016 17:59

Відбувся круглий стіл на тему «Паліативна допомога та право на її отримання»

Rate this item
(0 votes)

Круглий стіл «Паліативна допомога та право на її отримання» відбувся 11 жовтня 2016 р. об 11 годині в Чернігівському національному технологічному університеті, корп. 8 – Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій, вул. Козацька, 1-а, в рамках проекту «Я живий – почуй мене» за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду Відродження».

Організатором заходу є: громадська організація «Чернігів Європейський». Учасники заходу (партнери):
• Міжнародний фонд «Відродження»
• ГО «Чернігів Європейський»
• Чернігівський національний технологічний університет
• ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ 
• Чернігівський міський центр соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді 
•  Чернігівська обласна дитяча лікарня 
• Міжнародний фонд імені Вадима Нестерчука

Метою круглого столу було узагальнення та представлення результатів заходів, здійснених у рамках проекту «Я живий – почуй мене» за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження», визначення кола проблем паліативної допомоги у місті та перспектив створення виїзної паліативної служби у місті Чернігові.

Для обговорення проблеми паліативної допомоги у місті, її сприйняття, проблем невиліковно хворих людей, їхніх прав було запрошено представників органів місцевого самоврядування, благодійних організацій, медиків, юристів, психологів, волонтерів, керівників Асоціації паліативної та хоспісної допомоги. Відбувся обмін думками та досвідом здійснення паліативної допомоги, визначено кроки по виробленню стратегії вирішення проблеми.

Окрім того, учасниками заходу було актуалізовано та обговорено такі проблеми паліативної допомоги як: поширення інформації серед мешканців міста щодо проблеми паліативної допомоги та розуміння її змісту; реалізації права на її отримання; догляд, підтримка та допомога невиліковно хворим людям та членам їхніх родин; схарактеризовано досвід надання паліативної допомоги у Чернігові; створення виїзної паліативної служби у місті Чернігові; створення міжсекторальної взаємодії щодо вирішення питання паліативної допомоги. Були порушені питання про зміст і значення паліативної допомоги для тяжкохворих дітей, особливості проведення просвітницької роботи для громади м. Чернігова щодо розуміння «паліативної допомоги», про проблеми та перспективи розвитку паліативної допомоги в місті.

Учасники змогли ознайомитися з результатами проведення опитування, відеопитування, інтерактиву на вулицях міста, соціальної акції – фотофлешмобу «Ми з тобою», виставки унікальних фотографій, інтерв’ю у друкованих та он-лайн виданнях, соціальної реклами з використанням методу пісочної анімації.

Під час круглого столу юрист акцентував увагу на законодавчих перепонах щодо паліативної допомоги, психолог окреслив особливості стану психічного здоров’я членів родин паліативних пацієнтів. Представник хоспісного відділення наголосила на необхідності створення виїзної команди спеціалістів для надання допомоги невиліковно хворим. На жаль, більшість сімей, що мають онкологічно хворих, не мають можливості купити дорогі ліки. Проблемою є і придбання якісних ліків, що полегшують симптоми протікання хвороби. Лікарка виразила щире бажання продовжувати співпрацю з ГО «Чернігів Європейський» у майбутньому.
Емоційний відгук отримали і виступи волонтерів проекту, студентів факультету соціальної роботи та юридичного факультету ЧНТУ – про те, що надихало, які труднощі долали.

«Гідним життя має бути завжди», – підсумували організатори. Ми маємо разом допомагати тяжкохворим людям відчувати всі кольори життя.

Метою проекту «Я живий – почуй мене», що здійснюється ГО «Чернігів Європейський» за підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», є інформування громади Чернігова щодо сутності паліативної допомоги та привернення уваги до проблем людей з невиліковними захворюваннями. Підвищення рівня обізнаності у членів родин невиліковно хворих людей щодо можливості реалізації права на отримання паліативної допомоги у місті.

Read 2006 times

Menu

Random Image

About us

Корпус 1

Chernigiv State Institute of Economics and Management was created with the order of the Cabinet of Ministers of Ukraine dated September 19, 1994 №641.

Ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АГ № 582542 (рішення ДАК від 28 вересня 2011 року, протокол № 90)

Contact us

  • Address: 14034 м. Чернігів, вул. Стрелецька, 1
  • Phone: (046-22) 532 78
  • Admission: (0462) 679-308
You are here: News News Відбувся круглий стіл на тему «Паліативна допомога та право на її отримання»