Версія для друку
Субота, 12 травня 2018 22:29

Інтерактивні форми і методи навчання – потреба сьогодення

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Інтерактивні форми і методи навчання в сучасних умовах освітнього процесу – актуальний спосіб роботи викладача в аудиторії, тренера в групі, педагога в навчальному закладі. Це активна форма його взаємодії як з усіма учасниками освітнього процесу в групі, зокрема, студентів, так і активне спілкування їх між собою, обмін думками, відстоювання власної точки зору, винахід оригінальних рішень і т.п.

Такий підхід дозволяє активізувати навчальний процес, розвинути пізнавальний інтерес, творчі здібності студентів.

У процесі інтерактивної форми роботи розвиваються комунікативні уміння і навички, студенти вчаться працювати в команді, привчаються до самостійного мислення та дій.

Використання інтерактивного підходу у навчанні змінює функції викладача, який лише регулює навчальний процес, визначає загальний напрям, формулює питання, дає завдання для обговорення в групах, дає консультації.

За науковими дослідженнями, звичайно люди запам’ятовують лише 5% лекції, 10 % того, що читають але, разом із тим, 90% того, що роблять і обговорюють одночасно.

Інтерактивні форми і методи навчання активно використовуються в практиці роботи викладачами ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ, зокрема, кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.

Фотогалерея: студенти І курсу повторюють навчальний матеріал з предмета “Історія української культури” (викладач – доцент І. Г. Карпова) під час підготовки, обговорення та захисту постерів із різних тем навчальної дисципліни.

Читати 1272 разів

Галерея зображень